Skip to main content

Wypalanie laserem 2D

konstrukcje stalowe | hale, magazyny, wiaty | certyfikaty | malowanie proszkowe

Wypalanie laserem 2D w Edax-Group

Wypalanie laserem 2D ma zastosowaniu w cięciu metalowych powierzchni płaskich, czyli głównie blach, natomiast wypalanie laserem 3D ma zastosowanie przy obróbce metali innych niż płaskie, jako przykład mogą posłużyć np. rury, czy profile. Ta metoda wycinania laserem staje się coraz popularniejsza, nie oznacza to jednak, że proces ten nie wymaga odpowiednich umiejętności oraz sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie obróbki profesjonalnej firmie, świadczącej takie usługi, czyli takiej jak nasza.

laser 2D

Jak działa wypalanie laserem 2D?

Podczas tego procesu metal poddawany jest obróbce laserem. Wiązka wytwarza bardzo duże temperatury, dochodzące do tak wysokich wartości, że materiał, na który oddziałuje, topi się we wskazanych przez komputer miejscach. Następnie urządzenie wydmuchuje stopione części przy pomocy gazu, co zapewnia dokładne oczyszczenie blachy. Wszystko odbywa się poprzez wprowadzenie danych do maszyny wykonujących odpowiednie obliczenia, dzięki czemu precyzja cięcia tej metody jest perfekcyjna. Wypalanie laserem 2D może być stosowane na takich metalach jak między innymi: Stal, Aluminium, Brąz, Miedź, Mosiądz

jakość i doświadczenie

Rodzaje cięcia laserem

Można wyróżnić różne rodzaje cięcia laserem. Podstawową metodą jest cięcie reaktywne. Zazwyczaj jest to strumień samego tlenu, chociaż w niektórych przypadkach tworzy on mieszankę z argonem. Dzięki wysokiej temperaturze osiągniętej przez ten strumień wypalanie laserem 2D jest niezwykle wydajne. W przypadku metali z wysokich stopów należy zdecydować się na cięcie w stanie ciekłym. Na dokładne oczyszczenie ciętej powierzchni może pozwolić użycie takich gazów jak argon lub azot. Istnieje też metoda cięcia z użyciem pęknięć. Wiązka laserowa oddziałuje na konkretne kawałki metalu, doprowadzając dzięki temperaturze do pęknięć na powierzchni blachy.

Producent konstrukcji stalowych najwyższej jakości

Przewaga wypalania laserem 2D

Wypalanie laserem 2D - Zalety

Cena wypalania laserem 2D

Czy warto zdać się na laser?

Dowiedz się więcej o cięciu laserem 2D