Skip to main content

Gięcie materiałów

konstrukcje stalowe | hale, magazyny, wiaty | certyfikaty | malowanie proszkowe

Gięcie materiałów w Edax-Group

Firma Edax Group od lat zajmuje się projektowaniem, produkcją, obróbką i montażem konstrukcji stalowych. Nasza giętarka pozwala na gięcie materiału do 3m długości. Stawiamy obiekty takie jak hale magazynowe (również wysokiego składowania), hale logistyczne, hale produkcyjne, sklepy wielkopowierzchniowe, galerie handlowe, chłodnie, mroźnie, obiekty przemysłowe, obiekty sportowe, przestrzenie biurowe oraz konstrukcje szklarniowe. Podejmujemy się również rozbudowania i modernizacji już istniejących obiektów.

gięcie stalowych materiałów

Na czym polega gięcie materiałów?

Gięcie materiałów to jeden z rodzajów obróbki metalu, który polega na trwałej zmianie kształtu materiału przy jednoczesnym zachowaniu jego właściwości fizycznych. Wyróżniamy następujące rodzaje gięcia: zaginanie, wyginanie, zwijanie, profilowanie i skręcanie. Gięcie materiałów wykonuje się przy użyciu pras krawędziowych, walców lub za pomocą ciągnienia. Wybór metody i maszyny zależy od tego, jaki element chcemy uzyskać.

jakość i doświadczenie

Jak to robimy?

W przypadku pras materiał jest umieszczany w matrycy i kształtowany przez górną część prasy, tak zwany stempel, który opuszcza się z odpowiednią prędkością i siłą nacisku. Prasy wykonują ruch prostoliniowo-zwrotny. Blacha stalowa odkształca się pod wpływem siły nacisku. Do podstawowych sposobów gięcia materiałów na prasach zaliczamy wyginanie, zaginanie i zawijanie. Obecnie najczęściej stosuje się prasy krawędziowe ze sterowaniem numerycznym CNC. Parametry techniczne są automatycznie wyliczane przez system. Zapewnia to precyzyjne gięcie materiałów do pożądanego kształtu. Technologia CNC umożliwia produkcję skomplikowanych kształtów i detali. Gwarantuje szybkość, precyzję i powtarzalność. Powtarzalność pozwala stosować metodę CNC do produkcji seryjnej, a co za tym idzie oszczędzić czas i zminimalizować koszty.

Producent konstrukcji stalowych najwyższej jakości

Gięcie materiałów - cel

O gięciu materiałów i wiemy praktycznie wszystko

Realizacja zamówień

Jak pracujemy?

Jak wygląda współpraca?

Jeżeli poszukują Państwo solidnego, terminowego i godnego zaufania realizatora inwestycji budowlanych, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie internetowej. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila lub telefonu.

Dowiedz się więcej o gięciu materiałów