Skip to main content

Certyfikaty europejskie

kliknij i pobierz

ISO 3834-2

kliknij i pobierz

EN 1090

certyfikaty europejskie

Certyfikacja ISO - czym jest i dlaczego warto ją wdrożyć

Normy jakości i uprawnienia europejskie są głównym przedmiotem pracy niezależnej organizacji, a certyfikat ISO jest jej zwieńczeniem. Przedsiębiorcy, którzy postanowią dostosować się do międzynarodowych norm, otrzymują certyfikat potwierdzający wysoką jakość usług i produktów. Przedsiębiorstwa, które starają się o uzyskanie certyfikacji, muszą zgłosić się do Polskiego Centrum Akredytacji. Otrzymanie certyfikatu ISO jest poprzedzone obowiązkowym audytem firmy.

certyfikaty europejskie

Co oznacza skrót ISO?

Skrót ISO z angielskiego oznacza International Organization for Standardization – jest to nazwa organizacji, której misją jest stworzenie międzynarodowych norm jakości. Szeregi ISO zasilają niezależni członkowie – po jednym z każdego kraju. W tej międzynarodowej organizacji Polskę reprezentuje Polski Komitet Normatywny. Jednostka ta, jak i całe ISO, opiera się na wartościach etycznych – żaden przedsiębiorca, instytucja czy rząd danego kraju nie może wywierać wpływu na działania ISO.

certyfikat spawalniczy ISO

Normy ISO a certyfikaty cynkownicze

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w tworzeniu konstrukcji stalowych, zwykle specjalizują się również w wykonywaniu usług cynkowania. Cynkowanie jest jednym ze sposobów zabezpieczania konstrukcji stalowych przed działaniem korozji. Pominięcie wytycznych opracowanych przez ISO może skutkować tym, że jakość zabezpieczenia stalowych elementów przed działaniem szkodliwych czynników z zewnątrz, może być zaniżona. Certyfikaty cynkownicze dają gwarancję wykonania usługi z najwyższą starannością. Dzięki posiadaniu certyfikatu ISO, klienci mają pewność, że produkt, który kupują został wykonany z najwyższą starannością.

Certyfikaty ISO – dlaczego warto je wdrożyć

Niewątpliwą zaletą wdrożenie certyfikacji ISO do przedsiębiorstwa jest ogólna poprawa wizerunku firmy. Przedsiębiorcy, który dostosowują się do międzynarodowych standardów, są postrzegani jako wiarygodni i profesjonalni. Certyfikacja ISO zawsze poprzedzona jest wnikliwą kontrolą przedsiębiorstwa, co dla klienta oznacza, że oferowane produkty, zostały dobrze sprawdzone.

Wdrożenie certyfikacji ISO pomaga przedsiębiorstwu się rozwijać. W jaki sposób? Otóż, posiadane certyfikatu często wiąże się z koniecznością przeprowadzenia wśród pracowników specjalistycznych kursów i szkoleń, które mają za zadanie podnieść kwalifikację kadry. Zaangażowanie pracowników we własny rozwój z może wpłynąć na poprawę komunikacji wewnątrz firmy i przełożyć się na rozwój całego przedsiębiorstwa.

konstrukcje stalowe | hale, magazyny, wiaty | certyfikaty | malowanie proszkowe

Kwalifikacja uprawnień spawalniczych przebiega według jednej z następujących norm:

EN ISO 9606-1

EN ISO 9606-2

EN ISO 9606-3

Egzamin kwalifikacyjnych spawaczy – Spawanie – Część 3: Miedź i stopy miedzi.

EN ISO 9606-4

EN ISO 9606-5

EN ISO 14732

certyfikaty europejskie

Spawalnicze certyfikaty EN 1090

Certyfikaty spawalnicze są potwierdzeniem posiadania wiedzy i umiejętności, które pozwalają na wykonywanie prac spawalniczych na najwyższym poziomie, z uwzględnieniem etyki pracy i wymagań klientów. Dzięki certyfikatowi EN 1090, przedsiębiorcy mogą wytwarzać produkty spełniające wszelkie niezbędne normy, co przekłada się na jakość i bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.